סדנאות אמן


סדנת ספר בהוצאה עצמית

עם סשה טמרין ושרה פילר

בשנים האחרונות, עם התפתחותן של פלטפורמות עיצוב ועריכה דיגיטליות, יותר ויותר יוצרים פונים לתחום של הפקת ספר בהוצאה עצמית ובמהדורה מוגבלת, החל מעותק יחיד ועד כמה עשרות עותקים, בהתאם לרצון, לצורך וליכולת.. אם גם את ואתה מתעניינים, אנחנו מזמינים אתכם, יוצרים וגם חובבים, לצאת בעזרתנו להרפתקה של יצירת ספר צילומים משלכם.

סדנא פעילה שבמסגרתה יתנסו המשתתפים בעריכה של גוף עבודה בעל קונספט מוגדר מראש, שיאורגן וישולב לתוך פורמט של ספר. במסגרת הקורס יוכלו המשתתפים להשתמש בחמרים שלא בהכרח נוצרו על ידם, לדוגמא: חומרים של יוצרים אחרים או חומרים מתוך ארכיונים שונים ציבוריים או פרטיים (אלבומי משפחה, למשל). במהלך המפגשים נתן דגש מיוחד לאופן העריכה של הדימויים, במטרה ליצור מבנה קוהרנטי, בעל מקצב, שישלב גם טקסטים ו/או חמרים נוספים שיותאמו לגוף העבודה הרלוונטי. בנוסף לאלה, נתוודע למגוון פלטפורמות עריכה דיגיטאליות ( כמו Blurb ו Indesign ) ונבחן אופני גימור וכריכה אפשריים.

על המנחים:

שרה פילר מורה בעלת ניסיון עשיר בהוראת צילום בחוג לצילום במכללת הדסה, ירושלים ובהנחיית קורסים ופרוייקטים אישיים של עריכה והפקת ספרים. שותפה בצוות העורכים של המגזין המקוון 'פס רחב'.

סשה טמרין צלם אמן, בוגר החוג לתקשורת צילומית במכללת הדסה, ירושלים (2013), ממייסדיי המגזין The Garlic Bread והאתר 'פס רחב'. הפיק ספר אמן בהוצאה עצמית (when the earth rises, 2013) וזכה בפרסים ומלגות על עבודותיו שגם הוצגו בגלריית Saatchi בלונדון (2012) ובתערוכות שונות בישראל.

משך הסדנא: 10 מפגשים בני שלוש שעות, אחת לשבועיים.

מועד הסדנא הבאה: יעודכן בקרוב