סימולטורים למתחילים


אם אתם צלמים בתחילת הדרך או באמצע, ובא לכם לתרגל את יסודות הצילום ברגוע ובכיף שלכם, הרשת מציעה סימולטרים של צילום, שמאפשרים לתרגל על יבש טכניקות צילום כאלה ואחרות –  צמצם, תריס, iso, עדשות ועוד כהנה וכהנה. תהנו.

camerasim – צילום למתחילים

סימולטור מגניב שיעזור לכם להבין לעומק את יסודות הצילום. אפשר לזפזפ בין מצבי הצילום השונים, עדיפות צמצם, עדיפות תריס, מנואל, לתרגל את הקשר בין הצמצם לתריס ( חוק הגומלין ), לטשטש את הרקע בעומק שדה סלקטיבי, להקפיא או למרוח תנועה, ואפילו אפשר לצלם עם חצובה. הכול כמובן ביחס לתנאי תאורה שאתם קובעים. ללא ספק אחד הסימולטורים.קנון PLAY – צילום למתחילים 2

לחברת קנון יש את Play. סימולטור שדומה ל-Camerasim. הוא קצת יותר בסיסי ואולי זה עדיף. אי אפשר לשנות מרחק, זום או תנאי תאורה. יש מצבי צילום,  Iso, חשיפה, צילום תנועה ועומק שדה. מומלץ בעיקר לאלה שרוצים לתרגל צילום במצב ידני.

קנון Play

קורס-צילום---סימולטור-של-חברת-קנון

סימולטור של עדשות מצלמה

שירות שחברת ניקון מציעה לחובבי הצילום והעדשות. סימולטור שמראה לנו איך שינוי אורך מוקד העדשה משפיע על זווית הראיה והפרספקטיבה בצילום. הזדמנות מצוינת לראות את ההבדל בין עדשה רחבה לעדשת טלה ( זום ), אפשר גם לנווט ממצלמת FULL FRAME) FF) למצלמת DX ולהבין איך גודל החיישן משפיע על כושר הכיסוי של העדשה.

nikon lens simulator

קורס-צילום-סימולטור-של-עדשות

 סימולטור של עומק שדה בצילום

בסימולטור הזה תוכלו להבין איך מיפתח הצמצם, המרחק והעדשה משפיעים על עומק השדה בצילום. פותחים צמצם והרקע מטושטש יותר, מתרחקים והרקע נכנס לחדות, מגדילים את הזום בעדשה ועוד פעם הרקע מטשטש לו. בקיצור אחלה דרך להבין פעם אחת ולתמיד מה זה עומק שדה, איך גורמים לרקע להיות מטושטש ולמה לנו זה אף פעם לא יוצא ככה. ביקור קצר ב-dofsimulator והכול יסתדר.

סימולטור של עומק שדה

קורס-צילום-סימולטור-של-טכניקת-עומק-שדה

סימולטור של iso ורעש בצילום

רעש ( noise ) בצילום נגרם על ידי  צילום ב-iso גבוה מדי והוא אחד הגורמים שהכי פוגעים באיכות הצילום. לכל מצלמה יש iso מקסימלי מומלץ, שאם תעברו אותו תתקבל ירידה משמעותית באיכות הצילום.

אז איך נראה בכלל רעש בצילום ומה ה- iso הכי גבוה שמומלץ למצלמה שלכם? את זה תוכלו לבדוק באתר dpreview, שהוא אחד מאתרי הצילום הכי רציניים בשטח. שינוי ה – iso מראה באון ליין את כמות הרעש שנוצרת ואפשר גם להשוות בין דגמים שונים של מצלמות. סימולטור חשוב שיכול לעזור בבחירת המצלמה הבאה שלכם. מצלמה שמסוגלת לצלם ב – iso גבוה ועם מינימום רעש היא נחשבת לאיכותית יותר, וזה משהו שחשוב לבדוק לפני קניית מצלמה.

סימולטור רעש מול iso

קורס-צילום-סימולטור-של-iso-ורעש

עדשות וצילום פורטרטים

עדשה ומרחק הם שני גורמים משמעותיים בצילוומי פורטרט. הם משפיעים על מבנה הפנים של המצולם. למשל, צילום פורטרט מקרוב גורם לעיוות פני המצולם ( או המצולמת ), צילום פורטרט בעדשה רחבה יגרום למצולם שלכם להראות כביצה או עם אף גדול במיוחד, ואתם לא רוצים שזה יקרה. עדשת זום כן שומרת על פרופורציות נכונות של האיברים השונים בפנים.

בסימולטור הזה אפשר לראות את השינוי של מבנה הפנים כאשר מצלמים בסוגים שונים של עדשות ובמרחקים שונים מהמצולם. החל מצילום מקרוב ובעדשה רחבה וכלה בצילום מרחוק ובעדשת זום. אמנם אי אפשר לשנות את נתוני הצילום בסימולטור הזה, אבל עדיין הוא נותן דוגמה טובה לאיך רצוי לצלם פורטרט.

הפוסטים הבאים:
 • »
 • »
 • »

 • כתיבת תגובה

  אנשי ההשראה שלנו

  טכניקה

  עבודות תלמידים

  צלמים