אדם אקברג – מצדו השני של השעמום


Adam Ekberg


אדם אקברג ( Adam Ekberg) הוא אמן וצלם שחי ופועל בניו ג'רסי. בעשור וחצי האחרונים אקברג הוגה, מפיק, מביים ומתעד אירועים-קטנים, שהשחקנים המרכזיים בהם הם חפצים יומיומיים. אקברג משנה את ייעודם, מאניש אותם, ומצלם אותם בחללים ריקים או בנוף הפתוח. כל תצלום מתחיל בסקיצה של רעיון וממשיך בתכנון מדוקדק של האירוע ושל הצילום. אקברג לא עושה שימוש בתוכנות עריכה. חשוב לו שהאירוע המצולם – זוג סקטים שועטים בשדה, קרן אור מזגזגת בין קירות, דלעת מקפצת על טרמפולינה, זיקוק דולק באגם קפוא וכו' – אכן יתרחש במציאות, ולו רק לרגע הצילום בלבד.


 Roller Skates and Aerosol Containers


לפני כשנה הוצגו עבודותיו ב-Aurora Photo Center בתערוכה בשם “The Other Side of Boredom". מבחינתו של אקברג, השעמום הוא המקום שבו מתחילות העבודות שלו, מקום שבו הנפש חופשייה לברוא הגיון משלה, ושבו החפצים הבנליים יכולים להשתחרר מהשגרה המדכדכת.

Adam Ekberg. A Laser Beam in a CabinAdam Ekberg. Arrangement #1Shaving Cream in Roller Skate Generating a LineAdam Ekberg. Lawn Chair, Roller Skates, Fire ExtinguisherLawn Chair CatapultAdam Ekberg. Transferring a Gallon of Milk From One Container to AnotherAdam Ekberg. Extinguishing a Small Fire


לאתר של אדם אקברג 

הפוסטים הבאים:
 • »
 • »
 • »

 • כתיבת תגובה

  אנשי ההשראה שלנו

  טכניקה

  עבודות תלמידים

  צלמים