אוטה בארת' / Uta barth


אוטה-בארת'-פורטרט-עצמי

"what has happened to the subject/where is the subject located when you are looking at an empty room or a seemingly blank wall? The answer, of course is that the viewer is the subject in/of this work." – Uta barth

חיה ועובדת בלוס אנג'לס. בארת' נולדה בברלין בשנת 1958, כשהייתה נערה עברה לארצות הברית, יש לה תואר שני באמנות ( 1985, אוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג'לס ). בארת' אמנית עסוקה, עסוקה מאוד. בשלושים השנה האחרונות היא מציגה באופן קבוע ולעבודותיה יש מקום של כבוד באוספים של המוזיאונים והגלריות הנחשבות והחשובות בעולם האמנות: המוזיאון לאמנות מודרנית, המטרופולין בניו יורק, וויטני, גוגנהיים, טייט ( לונדון ) המוזיאון לאמנות עכשווית בלוס אנג'לס, מוזיאון גטי בלוס אנג'לס, מוזיאון סן פרנסיסקו לאמנות מודרנית, המוזיאון לאמנות עכשווית בשיקגו והרשימה עוד ארוכה ארוכה….

פוקוס בצילום?

בארתי מצלמת ב- out of focus מאז תחילת 1990. בסדרה ground היא מתייחסת לרקעים השונים שמשמשים אותנו בצילומי פורטרט: ספריה, חדר ריק, נוף. צילומים בהם אנחנו מטשטשים את הרקע שמאחורי המצולם, אופן העבודה הוא כדלהלן – בארת' מפקסת על אדם שנמצא בקדמת הפריים ומצלמת את הרקע לאחר שהוא עוזב את השטח. הרקע המטושטש והריק הופך לנושא של הצילום שלה. היא בעיקר מצלמת בחללי פנים וחוקרת מושגים מעולם הציור כגון קומפוזיציה וחיתוך. ב – fields היא מתנסה עם האפשרויות הקולנועיות על ידי הזזת המצלמה תוך כדי הצילום.  עירבול של חלל עם אור יוצר תוצאה מופשטת הרבה יותר.  ב- Nowhere Near מציגה בארת' צילומים של הנוף שנשקף מחלון חדר האורחים שלה. מטושטשים ודומים אחד לשני, אבל שונים. זה מה שהיא רואה כל בוקר, כל צהריים, כל ערב.

uta barth-field

Field, אוטה בארת

אוטה בארת Field

uta-barth, ground

ground

no-where-near

nowhere near

no-where-nearאוטה בארת'הפוסטים הבאים:
 • »
 • »
 • »

 • כתיבת תגובה

  אנשי ההשראה שלנו

  טכניקה

  עבודות תלמידים

  צלמים