היפה והחיה


Portrait_of_a_dwarf

ג'ואל פיטר ויתקין לעולם לא ישכח את תאונת הדרכים לה היה עד בגיל שש. הוא גם לא ישכח את ראשה של אותה ילדה קטנה שהתגלגל למרגלותיו, או את עיניה שנעצו בו מבט, כשגדל והיה לנער, גילה ויתקין את חדוות המין, אצלו החדווה התממשה עם אנדרוגינים. ביוגרפיה לא חסרה בעבודה של ג'ואל פיטר ויתקין.

ביוגרפיה בקטנה

ויתקין נולד ב – 1939, אביו יהודי ואמו קתולית. הם נולדו שלישייה. ג'ואל פיטר , אח תאום ( צייר ), ואחות שלא שרדה. עבודה אחת שלו נבחרה ( ע"י אדוארד סטייכן ) לאוסף הקבוע של ה – Moma , והוא רק בן 16 years old.  בשירות הצבאי תיעד ויתקין תאונות צבאיות, מכול הסוגים והמינים. הוא התחתן עם אמן קעקועים, יש להם ילד משותף ומאהבת, משותפת. להלן שלישייה. בשנות ה – 80 החל הכוכב שלו לזרוח. עבודות באוספים קבועים של מוזיאונים נחשבים, פרסים, מלגות.

טאבו? לא אצל פיטר ויתקין

אי אפשר להתעלם מויתקין וממה שיש לו להגיד על כל העולם ואחותו, ורצוי שהאחות תהיה יצירת מופת של רמברנדט או גוייה. הוא מצלם גופות, קטועי גפיים, ומיוחדים אחרים שהמקום היחיד שהחברה הקצתה להם זה הקרקס. העבודות שלו מעוררות סלידה וממגנטות בו זמנית, אנחנו עוצמים עין אחת ומציצים דרך השנייה. אם יש טאבו בסביבה, תסמכו על ג'ואל שהוא ינפץ אותו בפטיש עשרים קילו.

the-kiss

Story-from-a-Book

שוחט פרות קדושות

ויתקין הוא פוסט מודרניסט, פרחח אמנותי, "זייפן" מהזן הכי משוכלל שיש. הוא יוצר גרסאות משלו ליצירות מופת של אחרים – רמברנדט, מאן ריי, גוייה, רובנס. פרות קדושות נשחטות אצלו על ימין ועל שמאל. הוא משכתב את תולדות האמנות לטובתו, מושפע מציור – מביים את המודלים המיוחדים שלו בתנוחות גוף שלקוחות מתקופת הבארוק.

מעדיף איכות על כמות

ויתקין בונה את הסצנות מאפס, מתחיל בסקיצה על דף נייר, לא מחסיר פרט. מביים ולש את המודלים כמעשה חימר. הוא משחית את הנגטיבים שזה עתה צולמו ומדפיס דרך נייר טישו על העדשה. בהמשך הוא מדביק את ההדפסות על פלטת אלומיניום, מורח אותה בשעווה, מחמם את כל הקומפלקס, ועושה פוליש. כל זה כדי לקבל טקסטורה מאוד ספציפית. ההספק שלו –  10 הדפסות בשנה. זו לא הכמות אלא האיכות.

Queer-Saint

Beauty has Three Nipples

Poussin-in-Hell

Mother-and-Child,

Humor-and-Fear-1999

A-Day-in-the-Country
הפוסטים הבאים:
 • »
 • »
 • »

 • כתיבת תגובה

  אנשי ההשראה שלנו

  טכניקה

  עבודות תלמידים

  צלמים