סבסטיאן ביאנייק


Doublefaced-no.23-Sebastian-Bieniek
 מילים ולחן: סו שקטר
סבסטיאן ביאנייק נולד ( 1975 ) בחבל הארץ שלזיה, איזור שהוא ספק פולין, ספק גרמניה, ספק צ'כיה ומדי פעם רוסיה. וכך גם האמנות שלו, בייאניק הוא צייר / במאי קולנוע / צלם, ובעיקר עוסק בפרפורמנס. חוסר הרצון לקבוע ולהגדיר את עצמו ניכר בכל העבודות שלו, הנעות ונדות בין אמת לשקר, בין אמנות למציאות, בין חשיפה להסתרה.

פרצוף כפול

החל מ-2013 מצלם ביאנייק את סדרת העבודות "פרצוף כפול" ( doublefaced ). הוא מצייר פרצוף נוסף על פרצופה של אישה, ומצלם אותה מבצעת את הפעולות היומיומיות שלה: שותה קפה, מעשנת סיגריה, מתקלחת, נוסעת במטרו. לפעמים השיער חוצה בין שני פרצופים מצוירים, לפעמים ידיים, ולפעמים אקדח. ביאנייק משחק עם הצופה, ומאתגר ומכריח אותו לחיות במציאות של פיצול אישיויות.

ביאנייק זכה בשני פרסי עיצוב גרמניים ב-2013, והתהילה הקפיצה אותו ממעמד של אמן פרינג' ומחאה לשיתוף פעולה עם מעצב האופנה סימון פורט ז'קיימוס. תצוגות אופנה, לרבות בפריז, כבר נהפכו לזירות לאמנות עכשווית, ובזו של ז'קיימוס הדוגמניות צעדו כפרפורמנס של "פרצוף כפול".

 Me & My Friends

בסדרה "אני וחבריי" ביאנייק מצלם את חצי הפרצוף של עצמו ה"מושלם" בחצי פרצוף מצויר על זרועו 2015. בסדרה הזאת הוא ממשיך את הקו הקוביסטי הבולט בכל עבודותיו, כאילו ציורים של פיקאסו קמים, הולכים, ועושים מהומות ברחוב, במפגש צילומי/ציורי/תאיטרלי של נונסנס, סוריאליזם וקוביזם.

Doublefaced-No.-61

Doublefaced-No.-65-by-Sebastian-Bieniek

Doublefaced-No.-69

Doublefaced-No.-73

Doublefaced-No.-4-by-Sebastian-Bieniek,

Me-&-My-Friends-No.-1

Me-&-My-Friends-No-2

Me-&-My-Friends-No-16

“Me-&-My-Friends-No-6

Me-&-My-Friends-No-29הפוסטים הבאים:
 • »
 • »
 • »

 • כתיבת תגובה

  אנשי ההשראה שלנו

  טכניקה

  עבודות תלמידים

  צלמים