ים של קולה


Cola-Sea

הצמד ברברה קיורג' ולינדסי לוכמן  ( Barbara Ciurej And Lindsay Lochman ), משיקגו ומילווקי בארה"ב, יוצרות במשותף מעל 30 שנה. ברברה ולינדסי החלו לעבוד ביחד כשנפגשו במכון לעיצוב בשיקגו, לאורך התקופה הזאת, הן חוקרות תחומי עניין משותפים שמפתחים את הדיאלוג ביניהן.  הן מציגות בכל העולם; ברברה היא צלמת ומעצבת גרפית, לינדסי היא צלמת ומרצה באוניברסיטת ויסקונסין.

עבודה משותפת בצילום תמיד מעלה את השאלה מי המנהיג ומי ה"נגרר", אבל במקרה של ברברה ולינדסי, הן חולקות את העבודה שווה בשווה. בין אם הן מצלמות ביחד או בנפרד, בהתאם לפרויקט שעליו הן עובדות, הן תמיד עורכות ומציגות ביחד את העבודות שלהן.

פאתוס ואתוס

ההתמזגות של היסטוריה, מיתולוגיה ותרבות פופולרית היא נושא מרכזי שחוזר שוב ושוב בעבודתן המשותפת. כסטודנטיות. הן פיתחו גוף עבודות משותף רחב, כשהן מתעדות נופים המשקפים מצב נפשי פסיכולוגי לצד ארכיטקטורה חברתית שהקיפה אותן. הן מרוקנות  את ההרואיות מנושאי הצילום שלהן , מלאי אתוס ובפאתוס, לעיתים עד כדי גיחוך.

Processed Views

נופים מעובדים בוחן מקרוב את תעשיית המזון בארה"ב, ובעולם המערבי בכלל, הנופים בסדרת הצילומים בנויים על טהרת  ג'אנק פוד אמריקאי. תמונות הנוף המלאכותי והמונומנטאלי יוצרות אצל הצופה דחיה ומשיכה בו זמנית. הסדרה מדגישה את השענות אמריקה על מזון מעובד, מתועש, על ההתרחקות שלנו מהטבע.

"בנינו את הנופים האלו כדי לחקור את תרבות הצריכה, את הקידמה ואת השינוי בנוף" מספרות ברברה ולינדסי. הן טוענות שככל <שאנחנו מתרחקים מהמקורות הטבעיים של המזון שלנו, אנחנו מגיעים לאזור לא ידוע, גדוש בתוצאות לא ידועות לסביבה ולבריאות שלנו,

מתכתבות עם צילומי נוף מהמאה ה – 19

סדרת העבודות Processed Views גם מתייחסת לעבודתו של הצלם קרלטון ווטקינס ( Carleton Watkins 1829-1916) שצילם נופים במערב ארה"ב. צילומי הנוף  של ווטקינס הציגו את מערב ארה"ב כחלקת אלוהים בתולית ובלתי נגמרת, ובעיקר מלאת פוטנציאל ואפשרויות כלכליות. הצילומים של ווטקינס, שסייעו להקמתם של פארקים לאומיים בתחילת המאה שעברה, מומנו על ידי תאגידים בעלי עניין במשאבי הטבע של מערב ארה"ב – מסילות רכבת, , כריתת עצים וכריית פחם. עץ ופחם. מטרתן היתה להצדיק את ההתפשטותן לחבלי ארץ לא מיושבים  במערב ארה"ב.

Fruit-Loops-Landscape

Blue-Dye#1-Cliffs

Deep-Fried-Bluffs

Monoculture-Plains

ברברה-קיורג'-ולינדסי-לוכמן-נופים-מעובדים

Flamin'-Hot-Monolith,

Marshmallow-Chasm

White-Bread-Mountain

קרלטון ווטקינס, The-Dalles,-Oregon-1867

El-Capitan-(3600-Feet)-from-the-Foot-of-the-Mariposa-Trail, קרלטון ווטקינס

ברברה קיורג' ולינדסי לוכמן
 

הפוסטים הבאים:
 • »
 • »
 • »

 • כתיבת תגובה

  אנשי ההשראה שלנו

  טכניקה

  עבודות תלמידים

  צלמים