מערך השיעורים/
המסלול השנתי ללימודי צילום אומנות

סמסטר ב | פתיחה 12.3.19

עיבוד תמונה. מרצה: הדס בור | 9 מפגשים.

הקניית ידע ונסיון מעשי בתהליכי עבודה בתוכנת לייטרום: שיטות ארגון וניהול כמויות גדולות של תמונות, עבודה עם קבצי raw, תיקוני צבע וחשיפה, שיפור חדות, ניקוי רעשים, סטיות עדשה ועוד. לייטרום הינה התוכנה האולטימטיבית לצלמים. התוכנה פותחה על ידי חברת Adobe כפתרון כולל שעונה על הצרכים המדויקים של הצלם בתהליך הפוסט צילומי.

צילום פורטרטים. מרצה: יונתן בלום | 6 מפגשים.

קורס צילום פורטרטים מקנה את הידע הרב והמגוון הנדרש מצלם הפורטרטים. באמצעות הרצאות, תירגולים מעשיים וצילום בשטח, יתמודדו המשתתפי הנושאים הבאים: מחקר מקדים כהכנה לצילום, בחירת הלוקיישן לצילום, בניית סטודיו נייד בשטח, עבודה מול מצולם, שיקולים בבניית הפריים והקומפוזיציה, שימוש מושכל באור יום, צילום פורטרט בחלל פנים ובנוף אורבני. המפגשים בכיתה יוקדשו לדיון וניתוח עבודות המשתתפים ולסקירה של צלמי פורטרטים מראשית הצילום ועד לצילום העכשווי.

.קורס הנחייה מרכזית. מרצים: שרה פילר ודיוי בראל | 12 מפגשים.

באמצעות עבודה מתמשכת על גופי עבודה אישיים ישכללו הסטודנטים את דרכי הביטוי במדיום הצילומי וייפתחו שפה אישי. הסטודנטים ישלבו עבודה מעשית, ביקורת עבודות, לימוד ודיון תאורטי במבחר נושאים במטרה לפתח את יכולות הביטוי האישי שלהם במדיום הצילומי. במסגרת הקורס ירחיבו המשתתפים את ההתנסות הרעיונית והמחשבתית בצילום דרך הרצאות פרונטאליות אודות אמנים – צלמים בולטים מהמאה העשרים ועד היום, ועד דרכי ראייה חדשות ומקוריות לאפשרויות שמציע המדיום.

סוגיות מרכזיות בצילום עכשווי בזירה הבינלאומית. מרצה: שירלי וגנר | 5 מפגשים.

במהלך שני העשורים האחרונים חלה מהפיכה בצילום: ממדיום אמנותי הנסמך על קטגוריות ברורות כמו צילום רחוב, צילום מבוים או צילום ישיר, הפך הצילום לפרקטיקה חזותית מורכבת ולחלק בלתי נפרד מהמארג של עשיית-תמונות ויצירת משמעות. הקורס, בן חמישה מפגשים, סוקר אלמנטים מרכזיים במהפך זה ודן באופן בו צילום כיום אינו רק מדיום אמנותי אלא פרקטיקה מרובדת המתקיימת בהקשרים תרבותיים, חברתיים ולעתים ממסדיים ופוליטיים. נלמד כיצד צלמים עכשוויים פורצים את גבולות הז׳אנרים המוכרים של צילום נוף, פורטרט או טבע דומם, ויחד עם זאת ניווכח שגם בעשייתם העכשווית הם מהדהדים לרגעים מרכזיים בהסטוריה של הצילום ושפת המדיום עצמה.

הצילום ככלי למודעות חברתית. מרצה: אייל לנדסמן | 4 מפגשים.

מראשית ימיו באמצע המאה התשעה עשרה ועד לעידן הדיגיטלי והרשתות החברתיות, לוקח הצילום חלק מרכזי בשיח הציבורי, יוצר מודעות ולעיתים אף מצליח לגרום לשינוי חברתי. מצד אחד נמצא הצילום התיעודי – צילום חוקר, שחושף עוולות ומצבים קיומיים קשים, ומהצד השני מתודות אשר משתמשות בצילום כפלטפורמה למעורבות בקהילות ובשפת הצילום ככלי יצירתי לביטוי ולהעצמה אישית וחברתית.. במהלך הסדנה נעלה שאלות לדיון סביב תפקידו החברתי של המדיום הצילומי, נסקור תהליכים, זרמים וצלמים המהווים עמודי תווך בצילום התיעודי, ונלמד על מתודות של מעורבות בקהילה – צילום אקטיביסטי ומתודת PHOTO IS:VOICE. המפגשים משלבים לימוד תיאורטי עם יציאה לפרויקט מעשי.

חופשת פסח 10-29.4.19 | סיום הלימודים: 11.6.19

מחיר התכנית: 14,000 ש״ח
10% הנחה לחברי מועדון הידידים של PHOTO IS:RAEL
*הצטרפות למסלול השנתי מותנית בראיון קבלה ותיק עבודות

לפרטים נוספים: אדווה 0547-821556

חזרה לעמוד הקורס