מערך השיעורים/
המסלול השנתי ללימודי צילום ואמנות

קורס הנחייה מרכזית. מנחה: דיוי בראל ומרצים אורחים – תמיר צדוק, איילת השחר הכהן שרה פילר ועוד | 14 מפגשים בני 3.5 ש"ש 

באמצעות עבודה מתמשכת על גופי עבודה אישיים ישכללו הסטודנטים את דרכי הביטוי במדיום הצילומי וייפתחו שפה אישי. הסטודנטים ישלבו עבודה מעשית, ביקורת עבודות, לימוד ודיון תאורטי במבחר נושאים במטרה לפתח את יכולות הביטוי האישי שלהם במדיום הצילומי. במסגרת הקורס ירחיבו המשתתפים את ההתנסות הרעיונית והמחשבתית בצילום דרך הרצאות פרונטאליות אודות אמנים – צלמים בולטים מהמאה העשרים ועד היום, ועד דרכי ראייה חדשות ומקוריות לאפשרויות שמציע המדיום. במהלך הקורס תעביר האמנית והמרצה איילת השחר הכהן סדנה בת שני מפגשים של צילום מטופל והאמן תמיר צדוק יעביר סדנה בת שני מפגשים של צילום וידאו.

סוגיות מרכזיות בצילום עכשווי בזירה הבינלאומית. מרצה: שירלי וגנר | 5 מפגשים בני 2 ש"ש

במהלך שני העשורים האחרונים חלה מהפיכה בצילום: ממדיום אמנותי הנסמך על קטגוריות ברורות כמו צילום רחוב, צילום מבוים או צילום ישיר, הפך הצילום לפרקטיקה חזותית מורכבת ולחלק בלתי נפרד מהמארג של עשיית-תמונות ויצירת משמעות. הקורס, בן חמישה מפגשים, סוקר אלמנטים מרכזיים במהפך זה ודן באופן בו צילום כיום אינו רק מדיום אמנותי אלא פרקטיקה מרובדת המתקיימת בהקשרים תרבותיים, חברתיים ולעתים ממסדיים ופוליטיים. נלמד כיצד צלמים עכשוויים פורצים את גבולות הז׳אנרים המוכרים של צילום נוף, פורטרט או טבע דומם, ויחד עם זאת ניווכח שגם בעשייתם העכשווית הם מהדהדים לרגעים מרכזיים בהסטוריה של הצילום ושפת המדיום עצמה.

הצילום ככלי למודעות חברתית. מרצה: אייל לנדסמן | 8 מפגשים בני 2.5 ש"ש

מראשית ימיו באמצע המאה התשעה עשרה ועד לעידן הדיגיטלי והרשתות החברתיות, לוקח הצילום חלק מרכזי בשיח הציבורי, יוצר מודעות ולעיתים אף מצליח לגרום לשינוי חברתי. מצד אחד נמצא הצילום התיעודי – צילום חוקר, שחושף עוולות ומצבים קיומיים קשים, ומהצד השני מתודות אשר משתמשות בצילום כפלטפורמה למעורבות בקהילות ובשפת הצילום ככלי יצירתי לביטוי ולהעצמה אישית וחברתית.. במהלך הסדנה נעלה שאלות לדיון סביב תפקידו החברתי של המדיום הצילומי, נסקור תהליכים, זרמים וצלמים המהווים עמודי תווך בצילום התיעודי, ונלמד על מתודות של מעורבות בקהילה – צילום אקטיביסטי ומתודת PHOTO IS:VOICE. המפגשים משלבים לימוד תיאורטי עם יציאה לפרויקט מעשי.

 
מחיר התכנית: 12,000 ש״ח
5% הנחה לחברי מועדון הידידים של PHOTO IS:RAEL
*הצטרפות למסלול השנתי מותנית בראיון קבלה ותיק עבודות

לפרטים נוספים: ראש המסלול דיוי בראל – 03-6247695
חזרה לעמוד הקורס