מערך השיעורים/
קורס צילום בבאר שבע

שיעור 6 – האור כמרכיב מכריע בצילום

טכניקות חשיפה, מדידות אור וצילום במצב ידני ( manual ). התאמת החשיפה לפי סוג האור. התמודדות עם מצבי תאורה משתנים. שימוש ב – iso במצבי תאורה קשים. סגולותיו של אור יום בצילום – הדגשת עומק ותלת ממד, הבלטת חומריות וצבעוניות, יצירת אווירה וסיפור. השיעור כולל צפייה בעבודות של צלמים אשר עושים שימוש יוצא דופן באור.

שיעור 7 – סיור צילום לילה ועיר ( צילום מעשי )

סיור צילום לילי. עבודה עם חשיפות ארוכות בתאורה עירונית מגוונת ומשתנה. התייחסות לצבעוניות, לאווירה ולהתרחשויות הליליות בעיר. תרגול עבודה נכונה עם פלאש ושילובו עם התאורות השונות.

שיעור 8  – עדשות בצילום

סוגי עדשות (עדשה רחבה/צרה, עדשת נורמל, עדשת זום) והשימושים השונים בהן. אורך מוקד, שדה ראייה ושינויי פרספקטיבה בעדשות השונות. התאמת העדשה לסוג הצילום. הגורמים המשפיעים על איכות העדשה. הדגשים וטיפים לקניית עדשה. צפייה ודיון בעבודות של צלמים פורצי דרך בצילום רחוב ובצילום התיעודי.

שיעור 9 – קומפוזיציה בצילום

מהי קומפוזיציה? כיצד היא משפיעה על האסתטיקה בצילום, הרגש והמסר בצילום? האם יש דבר כזה "קומפוזיציה נכונה" בצילום? נכיר סוגים שונים של קומפוזיציות ונחקור מושגים כמו סימטריה מול א-סימטריה, שיווי משקל בפריים, הרמוניה ודיס-הרמוניה, מסגרות פנימיות, שולי הפריים חיתוך ועוד…

שיעור 10 – צילום פורטרטים ( צילום מעשי )/ סיכום הקורס

במהלך הסיור נלמד ונתרגל את הנושאים הבאים –  בחירת לוקיישן לצילום פורטרט, צילום פורטרט באור יום, צילום פורטרטים עם פלאש על מצלמה בשילוב אור יום, בחירת עדשה מתאימה לצילום פורטרט און לוקיישן, יצירת יחסי גומלין בין המצולם לסביבה, קומפוזיציה בצילום פורטרט, הגדרות המצלמה – צמצם, תריס, איזו, חשיפה, איזון ללבן, עבודה נכונה עם פוקוס ועוד…

חזרה לעמוד הקורס