מערך השיעורים/
קורס צילום למתחילים בחיפה

שיעור 10 – מפגש השראה עם צלמים אורחים (יום שישי)

סיורי צילום/ מיפגשים עם מיטב הצלמים. ולכל צלם תחום התמחות ייחודי. מלא אקשן ולימוד של טכניקות מתקדמות בצילום. אתם תיפגשו צלמים מתחומים שונים:  ספורט/ אוכל/ ארכיטקטורה/ רחוב/ פורטרטים.

שיעור 11  – צילום פורטרטים

הדגשים טכניים, חזותיים ופסיכולוגיים בצילום פורטרטים. דיון ביחסי צלם מצולם, העמדה ושפת גוף. אפיון הקשר בין המצולם לסביבה. חשיפה לסגנונות וז'אנרים שונים בצילום הפורטרטים הדוקומנטרי והמבוים.

שיעור 12 – צילום פורטרטים מעשי בסטודיו

עבודה מעשית בסטודיו. התנסות בשיטות תאורה שונות לצילום פורטרטים. שימוש באביזרי תאורה כגון פלאשים, רפלקטורים, מטריות, ו- Box Light. תרגול טכניקות עבודה מול מצולם. משתתפי הסדנא יצלמו אחד את השני תוך שימוש בתאורות שונות ושלל רקעים.

שיעור 13 – הכרות עם לייטרום – תוכנה לעיבוד תמונה

תוכנת לייטרום פותחה ע"י חברת Adobe (יצרנית הפוטושופ ) במיוחד עבור צלמים. לייטרום מצטיינת ביכולת ארגון כמויות גדולות של צילומים, ובעיבוד התמונות באופן פשוט לאחר הצילום. שילוב יכולות אלו הופך את תוכנת הלייטרום ליעילה ופופולרית בקרב צלמים מקצועיים וחובבי צילום כאחד. בשיעור תוצג שיטת העבודה של תוכנת הלייטרום, תוך כדי התמקדות על תהליך עיבוד תמונה בסיסי.

שיעור 14 – הצגת פרויקט הגמר וסיכום

בחלקו האחרון של הקורס יעבדו המשתתפים על פרוייקט אישי מסכם. דרכו יתנסו בתהליך עבודה על סדרה צילומית – בחירת נושא, צילום ממושך לאורך תקופת זמן, קריטריונים לבחירת הצילומים, אופני עריכה ותצוגה. בשיעור האחרון תתקיים ביקורת עבודות במהלכה נדון באספקטים הטכניים, הויזואלים והרעיוניים של כל עבודה ועבודה.

  • מפגשי ההשראה וסיורי הצילום מתעדכנים מדי קורס.
  • משתתפי הקורס מקבלים מידי שבוע משימות צילומיות על פי החומר הנלמד.
  • במסגרת הקורס משולבת הרצאת אורח בנושאים שונים מעולם הצילום.
חזרה לעמוד הקורס