מערך שיעורים /
קורס צילום למתקדמים ברחובות

שיעור 5-ניתוח עבודות סיור לילה + הכנה לצילום דיוקן בסטודיו

ניתוח עבודות מסיור צילום לילה בשילוב עבודות מסיור יום–עיר בגישת vts (גישה לפיתוח חשיבה חזותית) – טיפוח מוטיב אחד שמאפשר לכל צלם. צמיחה וחקירה.

בחלקו השני של השיעור נתכונן למפגש צילום דיוקן בסטודי.-ננתח צילומי דיוקן הן מההיסטוריה של הצילום (ביחד עם השראות של המשתתפים). נחקור אופני צילום, שיטות תאורה, מבט , שפת גוף בכדי ליצור גוף עבודה של צילומי פורטרט. נתחיל לעבוד על הכנת סקיצות לצילומי הפורטרט בסטודיו.

המשך עבודה עצמאית על הכנת סקיצות לקראת צילום פורטרט בסטודיו

 שיעור 6 – צילום דיוקן בסטודיו

חלוקה לצוותים – צלם, אסיסטנט, מודל – לפי תפקידים מוגדרים מראש, וצילום על פי סקיצות ותוכניות עבודה של משתתפי הקורס – תיאום עם מצולם מסויים (מתוך הקבוצה) שמגיע מוכן ומאורגן לצילומים, תאורה, עזרים, איפור, לבוש וכו'.

טכניקות מתקדמות של צילום תנועה עם עם פלאש – הקפאנ ומריחת תנועה בו זמנית, צילום עם פלאש אחורי, יצירת אפקטים של אור באמצעות פלאש ותאורה קיימת.עבודות הדיוקן ישרתו את הסדרה הצילומית המתהווה.

שיעור 7 – ניתוח עבודות דיוקן – סטודיו והכנות למפגש סיור מוזיאלי

ניתוח עבודות סטודיו והתבוננות במכלול היצירה עד כה ובאופן שילוב הדיוקנאות בסדרה הצילומית המתהווה והחלטות לגבי המשך העבודה על הסדרה ברמה האישית לכל משתתף.

.

הכנות לסיור צילום ״מוזיאלי״ – מה מחפשים לצלם בתוך מרחב אורבני אסתטי.

 שיעור 8 – סיור במוזיאון

ניפגש באחד מהמוזיאונים בתל אביב או בירושלים – ונקיים דיוני vts על יצירות אמנות. נצלם במרחבי ההאסתטיקה האינסופיים של המוזיאון, צילומים אשר יצטרפו לסדרה הסופית.

 שיעור 9– ניתוח עבודות סיור מוזיאון + הכנות למפגש מסכםן

חלוקה לקבוצות והתנסות בתהליכי רפלקציה קבוצתיים על הסדרה הסופית, לקראת מפגש סיום חגיגי במיוחד.

 שיעור 10– מפגש סיום מסכם וחגיגי

הגשת עבודות גמר, רפלקציה מסכהת על הפרוייקטים השונים וסיכום הקורס..

חזרה לעמוד הקורס