מערך שיעורים/
קורס צילום לנוער

שיעור 8  – ראייה צילומית ומשמעות הפריים

הבסיס לצילום הינו מסגור ( frame ) קטע מהמציאות. נעסוק במשמעויות השונות העולות מכך וע"י כך נפתח מודעות ושימוש מושכל באחד הכלים החשובים בעולם הצילום. נדון בסוגים שונים של קומפוזיציה, נשחק עם גבולות הפריים ונלמד על ההשפעה של שימוש בשולי הפריים, נלמד על היחסים והקשרים הנרקמים בין האלמנטים השונים בתוך הצילום.

שיעור 9 – עדשות

סוגי עדשות (עדשה רחבה/צרה, עדשת נורמל, עדשת זום) והשימושים השונים בהן. אורך מוקד, שדה ראייה ושינויי פרספקטיבה בעדשות השונות. התאמת העדשה לסוג הצילום. הגורמים המשפיעים על איכות העדשה. הדגשים וטיפים לקניית עדשה. צפייה ודיון בעבודות של צלמים פורצי דרך בצילום רחוב ובצילום התיעודי.

שיעור 10 – סיור צילום לילה

סיור צילום לילה בתאורות רחוב מגוונות וצבעוניות משתנה. צילום בחשיפות ארוכות ועבודה עם חצובת מצלמה. תרגול טכניקות חשיפה ומדידות אור במצבי תאורה ניגודיים. שימוש נכון ב- white balance לצילום בתאורה מלאכותית. עבודה עם פלאש ושילובו עם התאורות השונות.

שיעור 11 – צילום פורטרטים מעשי בסטודיו

עבודה מעשית בסטודיו. התנסות בשיטות תאורה שונות לצילום פורטרטים. שימוש באביזרי תאורה כגון פלאשים, רפלקטורים, מטריות, ו- Box Light. תרגול טכניקות בעבודה מול מצולם. משתתפי הסדנא יצלמו אחד את השני תוך שימוש בתאורות שונות ושלל רקעים.

שיעור 12  – מצגת עבודות נבחרות וסיכום קורס צילום לנוער

השיעור האחרון יוקדש לצפייה וניתוח עבודות נבחרות של משתתפי הקורס. לאחר מכן נקנח בארוחת שחיתות ונסכם בקצרה את כל מה שלמדנו במהלך קורס צילום לנוער.


חזרה לעמוד הקורס