מערך השיעורים

צילום בסמארטפון

מפגש 1 – הסמארטפון – המצלמה הזמינה ביותר
הרצאת פתיחה רעיונית, הדרכה טכנית על צילום בכלל וצילום בטלפון חכם בפרט. היכרות עם אפליקציות הצילום של הסמארטפונים שלנו ואפליקציות צילום שונות. צלמים העושים שימוש בפלטפורמות המובייל ועבודות צילום יוצאות דופן שלכולן משותף אחד – כולן צולמו בסמארטפון.

מפגש 2 – כיצד בונים פריים? קומפוזיציה בצילום
מה הופך צילום לצילום טוב ומעניין? מהם הכלים הויזואליים העומדים לרשותנו בכל מקום או סצנה שאנחנו בוחרים לצלם. מפגש היכרות עם כללי הקומפוזיציה וכיצד ניגש לצילום ברמה הרעיוניות. כיצד נוכל להדגיש עומק בצילום, למצוא זויות צילום ייחודיות והשימוש בצבע (ושחור לבן) כחלק מהשפה הויזואלית.

מפגש 3 – צילום פורטרטים
הדגשים טכניים, חזותיים ופסיכולוגיים בצילום פורטרטים. דיון ביחסי צלם/ת-מצולם/ת, העמדה ושפת גוף. אפיון הקשר בין המצולם/ת לסביבה.

מפגש 4 – עריכה ועיבוד תמונה
שיעור המוקדש כולו לעיבוד ועריכה של התמונות שלנו. בעולם הדיגיטלי כל תמונה עוברת עיבוד תמונה ברמה כזו או אחרת. בשיעור נקדיש זמן להכרת סדר הפעולות הרצוי כשניגשים לעיבוד תמונה, נלמד כיצד לערוך תמונה במהירות ובמקצועיות, כיצד לתקן פגמים, תיקוני פרספקטיבה, שימוש באפקטים מיוחדים וכיצד לשלב מספר תמונות בקומפוזיציה שלנו. בשיעור נסקור תוכנות שונות שמאפשרות ליצירתיות של כל אחד ואחת מאיתנו לבוא לידי ביטוי.

מפגש 5 – צילום וידאו וסיכום הקורס
הוידאו במצלמת הסמארטפון הוא מדיום נגיש ובעל יכולות מצוינות. בשיעור נכיר כללים בסיסיים שישדרגו את הסרטות הוידאו שלנו. נכיר את הפורמטים הזמינים לנו וכיצד להתאים את הפורמטים השונים לשימושים שונים, כמו למשל לרשתות חברתיות ועוד. נכיר אביזרים פשוטים שיכולים לשדרג את איכות ההסרטות שלנו ומהם הכלים הזמינים לנו לעריכת סרטוני וידאו.

צילום בסמארטפון

יצירת קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.