מערך השיעורים

קורס צילום למתקדמים/ות

שיעור 1 – ראייה צילומית ומשמעות הפריים
הבסיס לצילום הינו מסגור (frame) קטע מהמציאות. נעסוק במשמעויות השונות העולות מכך וע"י כך נפתח מודעות ושימוש מושכל באחד הכלים החשובים בעולם הצילום. נדון בסוגים שונים של קומפוזיציה, נשחק עם גבולות הפריים ונלמד על ההשפעה של שימוש בשולי הפריים, נלמד על היחסים והקשרים הנרקמים בין האלמנטים השונים בתוך הצילום.

שיעור 2 – לראות אור – שיטות חשיפה מדידות אור מתקדמות
מדידת אור וחשיפה בצילום הם שני כלים מרכזיים בעבודת הצלם. בחירה נכונה בשיטה של מדידת האור ובסוג החשיפה משפיעים באופן משמעותי על הצילום, בשיעור הראשון על אור (מבין שניים) נלמד על מד האור במצלמה ועל שיטות מדידת אור וסוגי חשיפות בצילום. כיצד מתאימים את מדידת האור והחשיפה לסוג האור, הניגוד, וסוג הצילום, כיצד בודקים ומתקנים חשיפה בצילום? על כל אלה נלמד בשיעור הראשון על הנושא החשוב ביותר בצילום – האור.

שיעור 3 – לראות אור (המשך)
האור הוא חומר הגלם החשוב ביותר בצילום, אבל הוא לא רק חומר גלם… בהרצאה נכיר את האור על תכונותיו השונות ונפרק אותו למרכיבים המשפיעים על הצילום – סוג האור, הכיוון, הזווית והמרחק. נלמד לשלוט באור ולנצל את סגולותיו על מנת להבליט אלמנטים וליצור אווירה בצילום, ליצור עומק ותלת מימד, ולהדגיש מרקם וצבעוניות.

 

שיעור 4 – סיור צילום – אור ותאורה
סיור צילום בו נתרגל את הצד הטכני והויזואלי של האור – טכניקות חשיפה, מדידות אור, עבודה לפי ההיסטוגרמה בצילום. יצירת עומק ותלת מימד, הדגשת חומר וטקסטורה ועוד …

שיעור 5 – פלאש בצילום
כולנו משתמשים לעיתים במבזק אך בדרך כלל לא מנצלים נכון את האפשרויות הטמונות בו. הפלאש יכול "להרוג" את התמונה אבל גם יכול להיות מקור אור שימושי ולהפוך את התמונה לצילום מרהיב. בשיעור נלמד כיצד לשלוט בפלאש ונתרגל טכניקות צילום מתקדמות במצבי תאורה שונים.

שיעור 6 – צבע בצילום
כולנו רגילים לראות את העולם בצבע ולצלם בצבע. אנו מקבלים את השימוש בצבע כמובן מאליו. לפעמים אנו שוכחים שהצבע הינו אחד הכלים המשמעותיים להעברת מסרים ויזואלים בצילום. מודעות למשמעות הצבע ולסמלים שהוא מייצג, יכולה לשפר לאין ערוך את הצילום. נעסוק בתורת הצבע, משמעות הצבע ונלמד כיצד לנצל את הצבע כאחד האלמנטים החזקים בשפת הצילום.

שיעור 7 – סיור צילום צבע
סיור צילום בנווה צדק בו נתרגל ונשכלל את יכולת ההתבוננות והבנת חשיבותו של הצבע בצילום, וכיצד ניתן להעביר דרכו מסרים וויזואליים.

שיעור 8 – ניתוח עבודות צבע וסיכום קורס צילום למתקדמים
ניתוח עבודות משתתפי/ות הקורס בנושא צבע בצילום וסיכום קורס צילום למתקדמים/ות.

 

 

אשמח לקבל פרטים נוספים:

יצירת קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.